Kalėdinė popietė „Keturių savaičių ratas“

Straipsnio data 2013-12-20

Advento popietė

Paskutinę dieną prieš atostogas ETNOgrafinio ansamblio projektas pakvietė mokyklos bendruomenę į autorinį mokinių renginį – vakaronę „Keturių savaičių ratas“. Ratas apie žiūrovus apsisuko ir tiesiogiai, ir perkeltine prasme – visas vaidinimas lėtai judėjo aplink centre sėdinčius žiūrovus. Nuo pat pradžių žiūrovai kartu su paleistais samdiniais keliavo per mišką, kur suprato, kad Advento draudimai ne iš piršto laužti, dainuodami dainas dirbo darbus, puošė namus, šoko „Jievaro tiltą“, Kūčių naktį būrė sau laimę. Iki Kūčių aplankėme trys didžiuosius turgus: Šeškaturgį, Skaistaturgį ir Saldaturgį. Po turgaus šurmulio skambėjo sekmadieninių mišių varpai, o skaidri „Tyliąją naktį“ giesmės melodija šildėsi simbolinėje šviesos ir ramybės žvakelės ugnyje. Sveikindamas mokyklą su artėjančiomis šventėmis, tą žvakelę renginio pabaigoje perėmė parapijos klebonas, vėliau perduodamas ją mokyklos direktorei Jūratei Adrijai Šidlauskienei. Kai visi išsiskirstė ir visos žvakutės buvo užpūstos, sporto salėje dar ilgai buvo ramu, šviesu ir šilta – visaip kaip mūsų širdyse.
Julija Ladygienė, lietuvių k. mokytoja