11 klasės mokinių išvyka į Vilniaus paveikslų galeriją

Straipsnio data 2013-12-18

Išvykos ir ekskursijos

Gruodžio 18 dieną didelis būrys vienuoliktokų išsiruošė į Vilniaus paveikslų galeriją. Prieš mėnesį klausėsi paskaitos apie Baroką, šįkart panoro dalyvauti edukacinėje pamokoje „Kelionė į klasicizmo pasaulį“. Užsiėmimo metu buvo kalbama apie klasicizmo epochą Europoje ir Lietuvoje. Mokiniai sužinojo apie tuo metu įsteigtą Vilniaus meno mokyklą, žymiausius dėstytojus, susipažino su jos vadovo Pranciškaus Smuglevičiaus kūryba, formavusia profesionaliąją Lietuvos dailę. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokėsi karpyti iš popieriaus siluetus. XIX amžiuje tokie šeimos narių portretai buvo pagarbiai laikomi šeimyniniuose albumuose, namų galerijose, dovanojami artimiesiems bei draugams, savo padarytus siluetus mokiniai padovanojo lietuvių kalbos mokytojai, kuri tikrai juos grąžins per paskutinę jų pamoką 12 klasėje. Tai bus smagus atsiminimas apie turiningą išvyką.