Atmintis gyva, nes liudija

Straipsnio data 2014-01-13

Gimnazijos gyvenimas

Marijampolio M. Lukšienės vidurinėje mokykloje, siekiant puoselėti jaunimo  istorinę atmintį bei  patriotiškumą, priminti, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus, vyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

Susikaupę ir panirę į apmąstymus mokiniai išėjo į mokyklos koridorius, kurių languose plazdėjo žvakučių liepsna. Tylos minute pagerbę už laisvę žuvusiųjų atminimą,  vėliau sugužėję į klases, diskutavo apie Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę gynusių, sovietinio režimo represijas patyrusių žmonių likimus, pasiaukojimą, svarstė, ką dabar jiems reiškia laisvė, žiūrėjo dokumentinius filmus, reportažus apie tos kraupios nakties įvykius, liudijančius lietuvių tautos patriotizmą ir vienybę.

Edita Kazakevičiūtė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja