Edukacinė pamoka Gedimino bokšte

Straipsnio data 2013-11-15

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 15 dieną 5 klasės mokiniai išvyko į Vilnių. Nusprendę, kad reikia semtis žinių iš įvairių šaltinių, penktokai nutarė apsilankyti Vilniaus Gedimino bokšte, kuriame kaip tik ir vyko edukacinė pamoka apie viduramžius. Mokiniai pagilino savo žinias apie Gediminaičių valdymo laikotarpį, nustebino pamokos gidę, nes papasakojo legendą apie Gedimino sapną, mokėjo atsakyti į kitus, pakankamai sunkius klausimus. Įdėmiai išklausę gidės pasakojimo apie bokšto pastatymą, jo paskirtį, paanalizavę pilies ir jos apylinkių maketus, apžiūrėję nuotraukų galeriją, mokiniai atliko pamokos užduotis. Suskirtyti grupėmis turėjo išspręsti kryžiažodį ir paveikslėlyje pažymėti pilies ansamblio dalis. Sutūpę bokšto nišose, visi įdėmiai dirbo. Labai džiugu, kad visos komandos susidorojo su užduotimi, kurią gidė įvertino tiesiog puikiai. Apžvelgę miesto apylinkes nuo bokšto viršuje esančios aikštelės ir atsisveikinę su muziejaus darbuotojais, penktokai patraukė į užkandinę.  Po ilgos kelionės pėsčiomis visi pasimėgaudami gardžiavosi pietumis. Visi nusprendė, kad net ir muziejuose gali būti linksma, tad ir kitus kviečiame dažniau juose lankytis.