Projektas „Matefizika“

Straipsnio data 2013-09-06

„Matefizika“

Trumpas projekto aprašymas:
Atliekant šiuolaikinius fizikiniu bandymus, vis dažniau panaudojama inovatyvi techniką ir kompiuterizuotos priemonės. Bandymų analizė ir skaičiavimai atliekami panaudojant kompiuterį ir kompiuterines skaičiavimo programas, tuo pačiu siejant matematinius aprašymus. Šiuo projektu  siekiama gilinti mokinių kompetencijas atliekant šiuolaikinius fizikinius bandymus ir jų matematinius aprašymus.

Projekto tikslai:

• Skatinti mokinių susidomėjimą fizikiniais eksperimentais bei jų matematiniais aprašymais;
  • gilinti mokinių kompetencijas fizikos, matematikos ir informacinių technologijų srityse;
  • skatinti domėtis gamtos mokslų ir technologijų raida Lietuvoje ir pasaulyje;
  • suteikti galimybę vystytis kaip jaunajam mokslininkui, atliekant šiuolaikinius fizikinius eksperimentus.

Projekto rezultatai:
Mokiniai:

• gebės naudotis modernia laboratorine technika;
  • susipažins su šiuolaikinių fizikinių eksperimentų atlikimo etapais;
  • gebės kompiuterio pagalba aprašyti atliktą bandymą, bei paaiškinti jo fizikinę ir matematinę prasmę;
  • susipažins su programavimo kalba Python;
  • gebės užprogramuoti matematinius skaičiavimus;
  • susipažins su pagrindiniais programavimo principais.

Projekto dalyviai:
Programoje dalyvauja 9 – 12 klasių mokiniai.

Projekto tęstinumas:
Projektas pradedamas vykdyti pirmus metus, tačiau, atsižvelgus į pasiektus rezultatus, numatoma vykdyti ir 2014/2015 mokslo metais.

Projekto vadovai:
1. Fizikos mokytojas Artūras Masevičius