Mokinių ekskursija „Juodoji keramika Dzūkijoje“

Straipsnio data 2013-10-11

Išvykos ir ekskursijos

2013 m. spalio 11 d. mūsų mokyklos 2012-2013 m. m. konkurso  „Šauniausia klasė“ nugalėtojai ir 2012-2013 m. m. geriausiai baigę mokslo metus mokiniai (vidurkis virš 9) išsiruošė į ekskursiją „Juodoji keramika Dzūkijoje“. Važiuodami gėrėjomės nuostabiais rudeniniais vaizdais. Vykdami link Dzūkijos stabtelėjome ir prisiminėme Pirčiupių kaimo tragediją, pakeliui aplankėme paminklą Vytautui Didžiajam Perlojoje. Etnografinėje sodyboje pas tautodailininką Petrą Pretkelį prie Merkinės susipažinome su juodosios keramikos galimybėmis. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai išbandė puodžiaus profesiją. Grįžę į Merkinę sustojome prie piliakalnio, nuo kurio atsiveria vaizdas į Merkio ir Nemuno santaką. Pasportavę ir pasigrožėję vaizdais nuo Merkinės piliakalnio, išvykome link Marcinkonių. Čia įsikūrusi Dzūkijos nacionalinio parko administracija ir informacinis centras. Kartu su gamtininku Romu nuvykome į Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą, kuriame pamatėme saugomas natūralias Dainavos girios ekosistemas. Čia slepiasi labai savitas ir turtingas gamtos pasaulis – užliejamosios ir žemyninės pievos, aukštapelkės ir žemapelkės, smėlio kopos ir sraunios upės yra tapusios daugelio retų augalų bei gyvūnų buveinėmis. Sužinojome, kad yra upė, kuri teka į abi puses. Ar žinote kokia tai upė? Galiausiai patraukėme į Mančiagirės pusę, kur Ūlos upės pakrantėje atsiveria viena didžiausių Lietuvoje atodangų bei išvydome mažąjį Dzūkijos stebuklą – Ūlos akį – vieną įspūdingiausių Dzūkijos krašto šaltinių. Už įdomią kelionę esame dėkingi kelionių organizatoriui UAB „POILSIS IR MES” bei gidei Janinai, kuri padėjo pamatyti Dzūkijos krašto grožį. Ekskursijoje dalyvavo 42 mokiniai, juos lydėjo mokytojos: Zita Prelgauskienė, Jurgita Dervinienė ir Sandra Palikevičienė.