Edukacinė pamoka „Laisvės šaukliai“

Straipsnio data 2013-03-06

Išvykos ir ekskursijos

Šie metai paskelbti 1863-iųjų sukilimo metais. Valstybės mastu siekiama visuomenei priminti apie sukilimo svarbą ir reikšmę lietuvių tautos ir valstybės istorijoje. 11 klasės mokiniai taip pat prisiminė šią datą edukacinėje pamokoje „Laisvės šaukliai“, kuri kovo 6 dieną buvo vedama Taikomosios dailės muziejuje. Tyrinėdami lenkų dailininko Arturo Grottgerio grafikos darbų reprodukcijas, mokiniai prisiminė sukilimo priežastis, mūšių eigą, iškiliausius sukilimo vadus, įkvėpusius paprastus kaimo žmones mesti darbus, palikti šeimas, ūkius, atsisakyti ramaus gyvenimo ir traukti į miškus, padėti tautai kovoti su carinės Rusijos priespauda.  Pamoka buvo informatyvi ir akademiška, pasižyminti faktų apie sukilimą gausa.