Išvyka į spektaklį „Stiklinis Žvėrynas“

Straipsnio data 2011-11-09

Išvykos ir ekskursijos

2011 m. lapkričio 9 d. 11 klasės mokiniai vyko į Vilniaus mažąjį teatrą žiūrėti Tennessee Williams spektaklį „Stiklinis Žvėrynas“, kuriame pasakojama vienos šeimos istorija. Šis spektaklis yra apie žmogaus kompleksus, kurie trukdo bendrauti su kitais, atsiskleisti, būti savimi. Kiekvienas spektaklio veikėjas yra paskendęs savo iliuzijose. Motina- prisiminimuose, sūnus- ieško nuotykių, o dukrai svarbiausia – stiklinių žvėrelių kolekciją. Ši kolekcija atspindi merginos vidinį pasaulį. Tai rodo, kokia ji trapi ir pažeidžiama asmenybė. Tik motina nepastebėdavo savo dukters uždarumo ir nepilnavertiškumo jausmo. Ji manydavo, kad viskas yra gerai, kad jos dukra paprasčiausiai tik šiek tiek drovi. Taigi šis spektaklis ne tik apie žmogaus kompleksus, bet ir apie vaikų ir tėvų santykius, supratingumą.

Mano manymu, šis spektaklis iš tiesų labai geras ir įdomus, bent jau man jis patiko. Rekomenduočiau jį pažiūrėti visiems: tiek paaugliams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Paauglius tai galėtų paskatinti neužsisklęsti savyje, neužsidaryti namuose dėl kažkokių savo esamų (dažniausiai – įsivaizduojamų) trūkumų. Nereikia patiems sureikšminti savo išskirtinumo, juk galima sudominti žmogų parodant savo kitas, gerąsias puses. Vyresnio amžiaus žmonės galėtų pasižiūrėti į save iš šono ir susimąstyti: gal jų vaikas toks pat kompleksuotas ir užsidaręs dėl savo kompleksų, tik jie to niekad nepastebėdavo. Apskritai šis spektaklis priverčia susimąstyti ir paskatina nugalėti savo kompleksus ir gyventi, taip kaip iš tiesų norisi.

Beata Kovalevska, 11 kl. mokinė