Išvyka į Šiaulius

Straipsnio data 2011-12-09

Išvykos ir ekskursijos

2011 m. gruodžio 9 d. autobusas su gabiausiais ir didžiausią pažangą praėjusiais mokslo metais padariusiais mokiniais pajudėjo Šiaulių link. Iš mokyklos išvykome apie 8 val. ryto, pučiant ne itin palankiems vėjams. Visgi besidairant pro langą, gerai nusiteikus, kelias neprailgo. Gido pasakojimas praturtino bendromis žiniomis apie Ukmergės žemę, Panevėžio lygumas ir dar daug ką…

Kai po keleto valandų pasiekėme Šiaulius, mus pasitiko pirmasis sniegas, pūga, tačiau vis tiek buvo smagu apsilankyti Šiaulių Dviračių muziejuje, pasivaikščioti pėsčiųjų bulvare, kuriuo miestiečiai labai didžiuojasi, gėrėtis pro autobuso langą Saulės laikrodžio aikšte, Frenkelio vila, Šv. Petro ir Povilo katedra. Vėliau nuvykome į vieną labiausiai piligrimų lankomų vietų – garsųjį Kryžių kalną bei dalyvavome edukacinėje programoje etnografiniame Dargaičių kaime. Kepėme bandeles ir pasivaikščiojome po istoriniuose šaltiniuose jau 1620 metais minimą kaimą. Grįžę sušilome prie arbatos puodelio, paskanavome savo pačių keptų bandelių ir, sugužėję į autobusą, patraukėme namo. Namo parsivežėme daug mielų prisiminimų, naujų žinių ir suvenyrų.

Jurgita Dervinienė, istorijos vyresnioji mokytoja