6-kų socialinė akcija

Straipsnio data 2012-01-03

Gimnazijos gyvenimas

Kalėdos – tai šilumos, linksmybių ir švenčių metas kuomet prie stalo susirenka visa šeima. O ar visiems Kalėdos tokios linksmos? Ar jaučia šventinę dvasią tie, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių neturi galimybės praleisti jų su šeima, tie, kurie jaučiasi vieniši ir apleisti pačių artimiausių žmonių, tie kurie neturi nei vaikų nei anūkų? Aptarę šitą temą klasėje nusprendėme Šv. Kalėdų proga padaryti atvirukus bei parašyti sveikinimo laiškus į Svėdasų senelių globos namus, kuriuose, kaip minėjo tų namų socialinė darbuotoja Inga Venckuvienė, šiuo metu glaudžiasi keturiasdešimt senolių dėl senatvės ar negalios negalinčių savarankiškai gyventi savo namuose. Kai kurie iš jų yra vieniši arba jų vaikai dėl objektyvių priežasčių negali prižiūrėti namuose. Ponia Inga labai apsidžiaugė šia mūsų iniciatyva ir sutiko talkinti perduodant laiškus seneliams. Kadangi senelių yra keturiasdešimt, o mūsų klasėje tik devyniolika, tai paprašėme ir penktokų bei jų klasės auklėtojos Dovilės pagalbos. Negana to, kad visą savaitę piešėme, kirpome ir klijavome atvirukus, bet dar ir su lietuvių kalbos mokytojų Janinos Ramonienės ir Ritos Sakalauskienės pagalba rašėme ilgus ilgus laiškus apie save, savo klasę bei kaip mums sekasi mokykloje.

Tikėkimės, kad mūsų nuoširdus darbas ir geranoriškumas seneliams patiko bei sukėlė šypsenas jų veiduose. Prašome nepamiršti, kad jūs mums rūpite. Taip pat norėtume padėkoti lietuvių kalbos mokytojoms, prisidėjusioms prie šios iniciatyvos, penktos klasės mokiniams bei jų auklėtojai Dovilei Jarmolovičiūtei ir be abejo Anykščių rajono Svėdasų senelių globos namų darbuotojams už idėjos palaikymą ir už tai, kad jų globos namai šilti ir jaukūs, kad kiekvienas čia yra išgirstas ir išklausytas, pakalbintas ir paguostas. Pradžiuginkim vieni kitus bent kartą metuose…

6 klasės mokiniai ir klasės auklėtoja Ineta