LIONS QUEST programa „Paauglystės kryžkelės“

Straipsnio data 2016-09-17

LIONS QUEST

Mokykloje diegiama viena iš LIONS QUEST programų „Paauglystės kryžkelės“, skirta gyvenimo įgūdžių ugdymui.

„Lions Club International yra didžiausia pagalbą teikianti organizacija pasaulyje, kuri yra įsipareigojusi diegti, skatinti ir skleisti LIONS QUEST programas visame pasaulyje. LIONS QUEST programos buvo pripažintos bendro akademinio, socialinio ir emocinio mokymosi grupės (CASEL – Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning) kaip SELECT programa. Toks pripažinimas yra aukščiausias įvertinimas, suteiktas už ypač gerą mokomąją medžiagą socialinio ir emocinio mokymosi srityje, ir pavyzdingą profesinį ugdymą.“ Programa pelnė pripažinimą visame pasaulyje, buvo apdovanota ir diegiama daugelyje ugdymo institucijų Lietuvoje ir pasaulyje.

LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės“ programa padeda mokiniams ugdyti įgūdžius, tokius kaip tinkamų sprendimų priėmimas, efektyvus problemų sprendimas, lengvas bendravimas, kurie būtini sėkmingam gyvenimui šiuolaikiniame pasaulyje. Tai žalingų įpročių, priekabiavimo, smurto prevencijos ir pilietiškumo pamokos. Pagrindinis dėmesys skiriamas žmogui. Programa ugdo sveikos gyvensenos principus, moko kaip susitvarkyti su emocijomis gyvenimo krizių metu, padeda formuotis asmenybėms ir būsimiems Lietuvos lyderiams, skatina bendruomeniškumo jausmą.

Prie šios iniciatyvos taip pat prisidėjo Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija. Programoje dalyvaujame nuo 2012 – 2013 m. m. 2017-2018 m. m. programoje dalyvauja 5, 6, 7 kl. mokiniai.

schema

Šios programos vykdytoja gimnazijoje – Renata Repeikienė, socialinė pedagogė.