Straipsnio data 2021-07-03

Gimnazijos gyvenimas

Birželio 28 – liepos 2 dienomis Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vėl skambėjo vaikų juokas, aidėjo mažų ir didesnių kojyčių trepsėjimas. 1 – IIIG klasių mokiniams buvo organizuota vaikų vasaros stovykla “Sveika vasara”. Pagrindinis šios stovyklos tikslas – organizuoti turiningą ir prasmingą poilsį mokiniams, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius bei stiprinti jų emocinį intelektą.

Stovyklos metu mokiniai keliavo į Anykščius, Molėtus, Trakus, Vilnių. Anykščiuose stovyklautojai dalyvavo edukacijoje piešimas ant vandens „Ebru“, kurios metu patyrė  nepakartojamus pojūčius, sužinojo kuo ypatinga ši meno šaka. Labirintų parke dalyvavo edukacijoje „Painusis labirintų pasaulis“, kurios metu sužinojo kokios yra labirintų rūšys bei jų paskirtys įvairiose kultūros ir istorijos laikotarpiuose. Išklausę teorinę dalį mokiniai buvo suskirstyti komandomis, tuomet, gavę Labirintų parko žemėlapius pasinėrė į klaidžią kelionę, kurios metu turėjo atlikti užduotis ir rasti išėjimus iš visų parke esančių labirintų. Vilniuje aplankė Iliuzijų muziejų, Trakuose dalyvavo edukacijoje „Avilio pasaulis“, kurios metu sužinojo daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą, taip pat pasigamino po žvakelę. Molėtų r. Žalvario parke mokiniai susipažino su netradiciniais meniniais eksponatais. Vilniuje zoologijos sode ZOOPARK dalyvavo edukacinėje programoje „Aplink pasaulį per 90 min.“. Edukacijos metu mokiniai pamatė daug įvairių gyvūnų, pabuvo džiunglėse, dykumoje bei susipažino su tolimų kraštų kultūra.

Gimnazijoje vykusių veiklų metu mokiniai mokėsi socialinių bei gyvenimo įgūdžių, žaidė sportinius žaidimus, atliko komandines užduotis, dalyvavo emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėse. Kiekvieną dieną pildė refleksijos lapus.

Paskutiniąją stovyklos dieną mokiniai praleido Tūkstantmečio parke, jame grožėjosi jo gamta, juokavo, žaidė judrius žaidimus, atliko komandines užduotis. Visi drauge aptarė stovyklos veiklas, dalijosi įspūdžiais. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis.

Saugios ir nepamirštamos vasaros palinkėję savo mokiniams atsisveikinome iki rugsėjo.

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič

Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė