„Dirbsiu saugiai“

Straipsnio data 2019-04-16

Gimnazijos gyvenimas

Balandžio 28-ąją minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Valstybinė darbo inspekcija norėdama įprasminti šią datą, vykdo projektą skirtą 5-6 klasėms „Dirbsiu saugiai“. Per šią ir praėjusią savaitę visoje Lietuvoje įvyko beveik 100 pamokėlių apie saugų darbą ir aplinką, kurias vedė VDI inspektoriai ir įvairių Lietuvos įmonių atstovai.

Mūsų gimnazijoje balandžio 16 dieną taip pat lankėsi svečiai. Inspektorius supažindino penktokus su dažniausiai nutinkančiomis nelaimėmis dėl nesaugiai atliekamų darbų. Įspėjo apie grėsmes lipant aukštai, leidžiantis į šulinius ar iškastas duobes, priminė, kad nesaugu žaisti statybvietėse. Vaikus supažindino su įspėjamaisiai, draudžiamaisiais, įreigojančiais ir informaciniais ženklais naudojamais darbo saugumui užtikrinti. Vėliau įmones atstovas pristatė priemones skirtas saugiam darbui atlikti. Vaikai išsimatavo įvairias pirštines, akinius, šalmus kitas apsaugos priemones, sužinojo, nuo kokių pavojų kiekviena priemonė apsaugo.

Psichologė Milda Biveinienė