Edukacija „Paryžietiška inspiracija. Kvapas, spalva ir forma“

Straipsnio data 2019-04-04

Išvykos ir ekskursijos

2019 m. balandžio 4 d. grupė mūsų gimnazistų lankėsi parodoje „Paryžiaus mados magai. 1920–1999 m.“ Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas Lietuvos publikai pristato devynis pasaulinio garso mados namų  įkūrėjus ir jų kūrinius.  Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Paryžietiška inspiracija. Kvapas, spalva ir forma“, kurios metu su gido Vyginto pagalba mokėsi sujungti kvapus, formas, spalvas, faktūras, medžiagiškumą ir ornamentiką į vieną prasmingai skambančią visumą.  Mokiniai lankydamiesi  parodoje apžiūrėjo ne tik rūbų kolekcijas, aksesuarus, bet ir vardinius kvepalus.  Jie buvo pakviesti  pamąstyti apie  prasminius ryšius  tarp kvapų kultūros  – spalvų  ir kostiumo  dizaino.  Mokinius užbūrė pasakojimas apie mados namų Lanvin įkūrėjos prancūzų menininkės modeliuotojos Žanos Lanvin (Jeanne Lanvin) kvepalų kūrimą, jos reiklumą ir puikų rezultatą. Turėjome progos pasikalbėti apie kvepalų kūrėjo Ernesto Bo sukurtus kvepalus Gabrielei Šanel (Gabrielle Chanel) garsiuosius ir dabar  Chanel N°5 .  Mokiniams papasakota apie perfumerijoje naudojamas medžiagas, procesus. Tai buvo puiki proga jiems pritaikyti savo chemijos žinias apie organinius junginius, cheminius procesus. Ekspozicijoje mokiniai matė išskirtinio dizaino Kristiano Dioro (Christian Dior) kvepalų buteliukus. Vyko netikėtos diskusijos apie kvapų rojų t.y.  pietų Prancūzijoje esantį Graso regioną, kur galima rinkti rožių, jazminų ar levandų žiedus „Dior“ aromatams kurti. Tai galėtų būti svajonių darbas? Prabanga ir grožiu dvelkė „Givenchy“ kvepalų ir aksesuarų ekspozicija. Edukacinio užsiėmimo metu su mokytoju Gustu kiekvienas galėjo eksperimentuoti su kvapais. Mokiniai kūrė kvepalus iš pasirinktų eterinių aliejų, darė savo derinius bei naudojant auksinius, sidabrinius ir juodus dažus piešė etiketę. Visi namo grįžo nešini unikalių kvepaliukų buteliuku. Visos kelionės metu autobusiuke sklido bergamotės, citrinos, ylang ylang, gvazdikų ir kitų žiedų sintezės kvapai.

Tatjana Paškel, technologijų ir chemijos mokytoja