IŠVYKA Į EDUKACINĘ PROGRAMĄ „KELIONĖ Į SAPNŲ LAIKĄ. TOTEMAS“

Straipsnio data 2019-04-04

Išvykos ir ekskursijos

Saulėtą  2019 m. balandžio 4 dieną penkiolika 8 klasės mokinių su mokytoja Tatjana mokykliniu autobusiuku važiavo į Vilnių ir Radvilų rūmų muziejuje dalyvavo edukacijoje „Kelionė į sapnų laivą“, apžiūrėjo ekspoziciją „Australijos aborigenų ir Naujosios Gvinėjos menas“. Šią kolekciją surinko ir Lietuvos dailės muziejui padovanojo ten dirbusi gydytoja Genovaitė Kazokienė. Gidė papasakojo apie aborigenų meną, darbus, totemų reikšmingumą šeimai, klanui. Mokiniams patiko Australijos aborigenų ir Naujosios Gvinėjos Papus genties toteminių protėvių atvaizdai, medžioklės ir žūklės įrankiai, mistinės būtybės, kurios priminė pusiau žmones, pusiau krokodilus. Jie apžiūrėjo aborigenų muzikos instrumentą ir klausėsi jo garsų. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai, įkvėpti matytų vaizdų, kūrė pakabučius, kuriuose akrilu piešė savo totemus.

Apžiūrint eksponatus mokiniams kilo daug idėjų technologijų darbams. Geriau vieną kartą pamatyti, negu daug kartų išgirsti.

Tatjana Paškel, technologijų mokytoja