Balandžio 2-oji – pasaulinė autizmo supratimo diena

Straipsnio data 2019-04-02

Gimnazijos gyvenimas

Autizmo spektro sutrikimas – tai ne liga, tai kitoks aplinkos suvokimas, bendravimas, elgesys. Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį. Autizmo problema kasdien tampa vis aktualesnė, kadangi vaikų autistų skaičius didėja. Nuo 2007 m. Jungtinių Tautų organizacija paskelbė balandžio 2-ąją Tarptautine Autizmo supratimo diena.
Visame pasaulyje ši diena minima naudojant mėlyną spalvą. Tad ir mūsų gimnazijos bendruomenė balandžio 2-ąją pasipuošė mėlynai – dėvėjo mėlynos spalvos drabužius ar aksesuarus. Autizmo supratimo dienos simbolis – DĖLIONĖS DETALĖ. Mūsų gimnazijos mokiniai kūrė dėlionės detales bei bandė į pasaulį pažvelgti kitaip. Taip išreiškėme palaikymą ir supratimą autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms.

                                                                        Socialinė pedagogė Renata Radivilovič
Psichologė Milda Biveinienė

AR ŽINOTE, KAD…
-autizmo sutrikimas paliečia 1 is 68 vaikų, 1 iš 42 berniukų;
-autizmo sutrikimo atvejų skaičius sparčiai auga visame pasaulyje;
-autizmas vienas iš labiausiai paplitusių vystymosi sutrikimų;
-nėra jokio medikamentinio gydymo autizmo spektro sutrikimui;
-„Norint padėti vaikui lavintis, reikia jam suteikti progą daug ką išmėginti. Vaikas nežinos, kad jam patinka kuo nors groti, jei jis pirmiausia to nepamėgins“ / Temple Grandin;
-taikomoji elgesio analizė šiandien yra vienintelė moksliškai pagrįsta intervencija autizmui ar sulėtėjusią raidai, paremta mokymosi bei elgesio mokslo principais;
-taikomosios elgesio analizės sėkmė – tai individualizuota programa asmeniui su autizmo spektro sutrikimais.