Tarptautinė vaikų knygos diena gimnazijos bibliotekoje

Straipsnio data 2019-04-02

Biblioteka

2019 m. balandžio 2 d. gimnazijos bibliotekoje pradinių klasių mokiniams organizuotos kūrybinės dirbtuvės „Mano knygos skirtukas“, skirtos pažymėti Tarptautinę vaikiškos knygos dieną. Tarptautinė vaikiškos knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais, jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Kiekvienais metais kuri nors šalis yra tos šventės rėmėja. Tos šalies rašytojas rašo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą.
2019 metais teisę būti šios šventės rėmėju laimėjo IBBY Lietuvos skyrius. Kęstutis Kasparavičius –garsiausias mūsų šalies iliustruotojas ir rašytojas, jam patikėta sukurti plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus. Taigi Lietuvos vardas šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skambės visame pasaulyje!
Pertraukų metu kūrybines dirbtuves organizavo 7 klasės mokinės Milena G., Neringa B. , Karolina N.. Kol mokinukai kūrė skirtukus, 7 klasės mokinės surengė konkursą – pagrindinė tema buvo knygų veikėjai, knygos pagal knygas sukurti filmai, animaciniai filmukai. Norinčių spėti teisingus atsakymus netrūko, vos spėta dalinti prizus-kalendoriukus. Mokiniai pasigaminę po skirtuką savo knygai kupini gerų emocijų skubėjo į pamokas.

Bibliotekininkė D. Rodevičienė