Matematikos savaitė gimnazijoje

Straipsnio data 2019-03-15

Gimnazijos gyvenimas

2019 m. kovo 12-15 d. vyko matematikos dienas gimnazijoje. Per šias dienas mokiniai daugiau sužinojo apie mokslininkus, jų gyvenimą, atradimus, senovinius matus ir skaičiavimo prietaisus. Pamokose mokiniai tobulino savo kūrybinius gebėjimus: kūrė eilėraščius, dėliojo piešinius iš geometrinių figūrų, braižė, lankstė, sprendė rebusus, matematines mįsles, skaičiavo senovinėse skaičiavimo sistemose. Kovo 14 d. buvo skirta skaičiui Pi ir su juo susijusioms veikloms. Visą savaitę per ilgąsias pertraukas po 3 ir 4 pamokų norintieji sprendė įtraukiančias logines užduotis, mokėsi skaičiuoti senoviniais skaičiavimo prietaisais, skaičiavo  egiptietiškais heroglifais bei romėniškais skaičiais užkoduotus reiškinius, modeliavo, braižė 3D objektus ir kt. Pertraukų metu veiklas organizavo įvairių klasių mokiniai. Atsakingiausi buvo 6, IG ir IIIG klasių mokiniai.  Paskatinamieji prizai dar labiau mokinius viliojo išmėginti save įvairiose veiklose. Įdomios užduotys, loginį mąstymą lavinantys žaidimai nors trumpam atitraukė mokinius nuo jiems įprastų veiklų per pertraukas – nuo mobiliųjų telefonų.

Regina Garpuškinienė ir Vaclava Čižiūnienė, matematikos mokytojos