Integruota etninės kultūros diena „Žiema“

Straipsnio data 2018-12-21

Gimnazijos gyvenimas

Š.m. gruodžio 21 d. gimnazijoje organizuota integruoto ugdymo diena „Žiema“.  Visą dieną vyko mokytojų ir mokinių organizuotos veiklos, integruojant etninės kultūros, pilietiškumo, bendrųjų kompetencijų ir dalykų programas. Visi gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo projekte „Mintys, švenčiant atkurtos Lietuvos 100 ir  laukiant  1010  Lietuvos vardo paminėjimo“, kurio tikslas- vienyti bendruomenę, veikti kartu. Visos mokinių, mokytojų, bendruomenės narių mintys, linkėjimai suklijuoti į vieną ritinėlį, kuris patalpintas į laiko kapsulę (stiklainį).  Laukiant šv. Kalėdų, gimnazijoje vyko prasminga „Angelo sargo“ akcija, kurios metu norintys mokiniai, mokytojai, bibliotekininkė, virėjos ir kiti darbuotojai, 10 dienų turėjo galimybę dalintis šviesiomis mintimis, žadinti kūrybiškumą, puoselėti gėrio, grožio ir teisingumo, globos suvokimą, savo dovanėlėmis, maloniais siurprizais, smulkmenomis prisidėjo kuriant nepaprastą Kalėdų dvasią. Ši akcija prasminga, nes jos idėja- globa, dėmesys ir gerumas. Labiausiai angelo dėmesiu džiaugėsi mokytoja Rita, kurios angelas ją pradžiugindavo ir maloniai nustebindavo kiekvieną dieną. Gera nuotaika, stebuklo laukimas, viltis ir džiaugsmas buvo gimnazijoje šį prieššventinį laikotarpį. Didelius darbus sudaro daug mažų darbų, todėl visi mokiniai kūrė paveikslo atskiras dalis , kurios sudarys vieną bendrą paveikslą „Lietuvai 100, linkim dar 100“. Paveikslas puoš gimnazijos interjerą. Mokiniai mokėsi Kalėdinių giesmių, žaidimų, kepė kūčiukus, virė kisielių. Mokinių taryba organizavo žaidimų (UNO ir stalo futbolo) turnyrą.  Smagu buvo susėsti visiems prie bendro stalo, krimsti kūčiuką, gurkšnoti kisielių ir klausytis kalėdinių giesmių. Prasminga ir jauku, kai šalia ir pirmokas, ir dvyliktokas, ir mokytoja, ir direktorė.

Visi pasidžiaugėme tuo, kas pavyko, kas padaryta, pasiekta per šiuos metus. Su viltimi kalbėjome apie ateinančius metus.

Tatjana Paškel, technologijų ir chemijos mokytoja