Gimnazijoje lankėsi „Mobilioji bioklasė“

Straipsnio data 2019-01-24

Gimnazijos gyvenimas

Sausio 24 d.  dieną mūsų gimnazijoje lankėsi „Mobilioji bioklasė“. „Mobilioji bioklasė“ tai aštuonių Vilniaus universiteto studentų grupė, kuri naudodama bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ modernią tyrimų įrangą, reagentus organizavo tiriamąją veiklą 24 gimnazijos IVG – 8 kl. mokiniams.  Laboratorija suteikė mokiniams unikalią galimybę būti šiuolaikiškais, pažangiais tyrėjais. Programoje dalyvaujantys mokiniai  išklausė trumpą paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas,  susipažino su darbo laboratorijose specifika, išmoko naudotis automatinėmis pipetėmis, dalyvavo pipetavimo varžybose. Apdovanota buvo Katalina Baranovskytė, IIIG kl. mokinė, kaip tiksliausia. Mokiniai grupėse smagiai  iš tirpalo išsodino DNR „siūlus”, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais, turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti šiuolaikinės molekulinės biologijos PGR (polimerazės grandininės reakcijos) metodą,  DNR elektroforezės metodą. Šiandien praktiškai  išbandyti metodai, kurie yra naudojami ligų diagnostikoje, tėvystės nustatyme ir kt.

Mokiniai ne tik pasisėmė žinių, patobulino savo gamtamokslinę kompetenciją, bet ir šauniai ir turiningai pabendravo su studentais, kurie noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Studentai  šios programos dėka padėjo mums  populiarinti biomokslus, paskatino didesnį mokinių susidomėjimą mokslu ir praplėtė jų akiratį, motyvavo, pasiūlė karjeros galimybes.

Apie šią dieną mokiniams primins pažymėjimai, ženkliukai, laimėti atšvaitai ir daugybė nuotraukų

Tatjana Paškel, chemijos vyresnioji mokytoja