Tyrėjų naktis „Mokslininkų ir atradimų Vilnius“

Straipsnio data 2018-09-28

Išvykos ir ekskursijos

Mūsų gimnazijos IIIG klasės mokiniai kartu su klasės vadove Zita Prelgauskiene rugsėjo 28 d. dalyvavo „Tyrėjų nakties“ ekskursijoje „Mokslininkų ir atradimų Vilnius“. Kartu su svetingiausia Vilniaus gide Gabija Lunevičiūte leidomės į dviejų valandų pasivaikščiojimą senamiesčio gatvėmis ir kiemais bei sužinojome apie čia gyvenusius ir kūrusius žymiausius senojo universiteto profesorius, apie studentų kasdienybę ir išdaigas. O jūs ar daug žinote apie žymius Vilniuje gyvenusius mokslininkus?  Kur užfiksuotas ir dokumentiškai pagrįstas pirmasis kamuolinio žaibo pasirodymo atvejis Vilniaus mieste? Koks lietuvių kilmės mokslininkas turi bene daugiausiai savo vardu pavadintų objektų ir net keturis kartus buvo išrinktas Čilės universiteto rektoriumi? Tai tik keletas klausimų, o atsakymų, žinių ir gerų įspūdžių parsigabenome daugybę. Ekskursijos akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

Zita Prelgauskienė, etikos mokytoja metodininkė, IIIG klasės vadovė