Šeštokų, septintokų ir aštuntokų iš išvyka į Molėtus

Straipsnio data 2018-06-06

Išvykos ir ekskursijos

2018 m. birželio 6 d. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos 6–8 klasių mokiniai vyko į Molėtų etnokosmologijos muziejų. Lietuvos etnokosmologijos muziejus išsiskiria ne tik unikaliais architektūriniais sprendimais, bet ir geografine padėtimi. Muziejus įsikūręs didžiausiame Lietuvoje, Labanoro regioniniame parke. Mokiniai dalyvavo ekskursijoje po muziejų, pamatė daug įdomių eksponatų, pakilo į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Mokiniai galėjo iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos Saulė“ – 30 metrų  diską su aštuoniais spinduliais. Didieji apskritimo akmenys atgabenti iš visų Lietuvos apskričių. Akmeniniai spinduliai vaizduoja pasaulio šalis, Saulės tekėjimo ir laidos kryptis lygiadienių  ir saulėgrąžų metu. Šalia akmeninės Saulės išdėstyti planetų modeliai, sudarantys mūsų Saulės sistemą. Vaizdas išties įspūdingas. Vėliau mokiniai apžiūrėjo teleskopą.  Po ekskursijos po muziejų papietavo ir ėjo į edukacinę pamoką. Pamokoje buvo kalbama apie šviesą ir jos galimybes. Pamatė daug įspūdingų dalykų, pvz.: kiek šilumos skleidžia, kaip šviesūs arba tamsūs paviršiai reaguoja į šviesą ir t.t. Patyrę daug neįtikėtinų įspūdžių nuvyko į Europos geografinį centrą, apžiūrėjo paminklą ir kitas įdomybes ir tik vakarop vyko namo.

Jūratė Taučiuvienė, 6 kl. auklėtoja