ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

Straipsnio data 2018-05-30

Abėcėlės šventė

Jūs atvertę knygelę, pasakėlę atradot…
Ir mažytės raidelės, lyg žibučių žiedai
Augo, skleidės ir žydėti pradėjo.
Tie žiedai vedė jus paslaptingais keliais.

Kai raidė prie raidelės švelniai prigludo
Jūsų lūpos vis tarė negirdėtus žodžius
Taip pasaulį pažint mes pradėjom nedrąsiai
Ir pramynėme mokslo šventovėn takus.

Šiomis eilėmis gegužės 30 dieną pirmokai pradėjo Abėcėlės šventę. Į miško aikštelę susirinko daug žvėrelių ir paukštelių. Pakalbėję, pasitarę įkūrė mokyklėlę, kurioje neklaužadas šarkas lapė mokė pažinti raides. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, grojo instrumentinius kūrinius, šoko lietuvių liaudies šokius. Gimnazijos direktorė pasveikino vaikus, įteikė padėkos raštą tėveliams už bendradarbiavimą.

Renginio metu tėveliai tradiciškai dovanojo vaikams knygeles. Kadangi per mokslo metus pirmokai perskaitė daug knygų, mokytoja įteikė visiems skaitytojams padėkos raštus. Mokytoja su tėveliais džiaugėsi, kad pirmokai tikrai neabejingi knygai. Žmogus, turintis rankose knygą- niekada nebūna vienišas, juk knyga- viena iš didžiausių pasaulyje brangenybių.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Makarevičienė