LIX LAIDOS PASKUTINIS SKAMBUTIS

Straipsnio data 2018-05-25

Paskutinis skambutis

2018 m. gegužės 25 d. nuaidėjo paskutinis skambutis trylikai Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos abiturientų. Paskutinės pamokos metu, kartu su klasės vadovu, jie surašė savo gyvenimo planą, kuris tikimės išsipildys. Atrodo, taip neseniai jie atvedė pirmokus į jų klasę, o dabar pirmokai, skambant paskutiniam skambučiui, išlydi abiturientus. Dvyliktokus sveikino klasės vadovas Artūras, pirmoji mokytoja Asta, vienuoliktokai, būrelių, mokinių tarybos atstovai. Tradiciškai dvyliktokai perdavė gimnazijai knygas, linkėdami mokiniams pasisemti gyvenimo tiesų ir tapti didžiais ir sėkmingais žmonėmis, priminė prancūzų rašytojo ir filosofo Voltero žodžius: „Knygos  – mano ginklas, jomis užkariavau visą pasaulį“ . Vėliava perduota prisimenant Lietuvos šimtmetį, sunkią istorinę praeitį, bet šviesią ateitį. Jaroslavas perduodamas raktą sakė: „Senovėje atiduoti apgulto miesto raktą reiškė kapituliaciją. Visgi mes tikimės, kad miestas išlaikys savo tradicijas, išaugins dar ne vieną drąsių ir ryžtingų piliečių kartą bei ilgai žydės.“ Skambėjo daug gražių žodžių, abiturientų daina ir į dangų pakilo mažos ir didelės jų svajonės.

Dabar liko palinkėti sėkmės laikant egzaminus ir palankaus likimo laukiant stojimo rezultatų.

Tatjana Paškel, direktoriaus pavaduotoja ugdymui