59 laidos abiturientų šimtadienis

Straipsnio data 2018-03-02

„Epochų kaita“

Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, 2018 m. kovo 2 dienos vakarą Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos aktų salėje rinkosi abiturientų artimieji, draugai, gimnazijos bendruomenės nariai. 59 laidos abiturientai pristatė spektaklį „Drugeliai“ pagal žymaus vokiečių ir Mažosios Lietuvos rašytojo, dramaturgo Hermano Zudermano (1857–1928) to paties pavadinimo komediją. Vaidinimą mokiniams padėjo paruošti direktoriaus pavaduotoja ugdymui Tatjana Paškel ir lietuvių kalbos mokytoja Daiva Stakišaitienė. Abiturientai atskleidė tradicinį moterų paveikslą literatūros kūrinyje ir privertė susimąstyti žiūrovus, kad dauguma moters ir moteriškumo problemų yra iki šiol aktualios. Ponią Gergentheim, griežtą trijų dukrų mamą, puikiai vaidino Rugilė Andrejevskytė.  Elzės charakterį atskleidė Monika Viduto. Protingos, gražios sesės Lauros paveikslą sukūrė Daiva Kuklytė, o Evelina Stefanovičiūtė vaidino jauną, mielą sesę Rozi. Valdingą ponią Vinkelman vaidino Simona Mozerytė, o jos „šiek tiek nuobodų“, nedrąsų sūnų, Maksą, įkūnijo Ryšard Zablocki.  Rustamas Akopovas gerai susidorojo su  suvedžiotojo Keslerio vaidmeniu, o vaistininką Vilhelmą suvaidino Daniel Gaiduk. Jaroslavas Marcinkevič pasirūpino, kad muzika, garsai pasigirstų laiku ir vietoje.  Po spektaklio abiturientai gimnaziją testamentu perdavė 60 laidai. IIIG klasės mokiniai pasveikino abiturientus ir įteikė jiems kalendorių, kuris primins, kiek dar liko dienų iki Paskutinio skambučio. Po vaidinimo, prie vaišių stalo, vienuoliktokai organizavo LOTO 100. Progą laimėti turėjo visi 13 dalyvių. Jie rungėsi įvairiose miklumo, išradingumo, kūrybiškumo reikalaujančiose rungtyse. Aukso puodas atiteko klasės auklėtojui.

Sėkmės 59 laidos abiturintams skaičiuojant paskutines dienas gimnazijoje!

Tatjana Paškel, direktoriaus pavaduotoja ugdymui