Integruota diena „Šimtmečio asmenybės“

Straipsnio data 2018-03-09

Gimnazijos gyvenimas

2018 m. kovo 9 d. mokykloje vyko integruotų veiklų,  skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėti, diena „Šimtmečio asmenybės“.  Kiekviena klasė pirmadienį išsitraukė tris Lietuvos asmenybes iš įvairių sričių: sportas, politika ir kultūra. Mokiniai, pasiskirstę į grupeles, domėjosi šiomis asmenybėmis, rinko informaciją. O tai, ką surado ir sužinojo, perteikė penktadienį kurdami koliažus apie pasirinktas Lietuvos asmenybes. Taip per tris pamokas gimnazijos II a. koridorius virto „Asmenybių alėja“. Mokiniai ir bendruomenės nariai kūrybiškai pristatė bendromis jėgomis sukurtus darbelius. Tokios veiklos dar labiau suburia klases ir bendruomenės narius.

Po pristatymų visi dalyvavome teatralizuotoje edukacinėje programoje „Tai margumas mūs šalelės“.

Kietas, savimi pasitikintis jaunuolis keliauja po Lietuvą, skirtingose šalies vietose sutikdamas vis kitaip kalbančius žmones. Nors šių žmonių kalba jam nesuprantama, jie sakosi taip pat esą… lietuviai. Tokiu siužetu ansamblis „Lietuva“ pristatė teatralizuotą edukacinę programą moksleiviams „Tai margumas mūs šalelės“. Etnografinių regionų metams skirta programa mokiniams pateikta itin žaismingu, jaunatvišku būdu. Mokinius „užkabinantis“ jiems atpažįstamas personažas – nuostabi idėja, apjungianti šiuolaikinį jaunimą ir liaudies kultūrą. Mokiniai liko labai patenkinti, o mokytojams – tai puiki integruota etnokultūros pamoka, aprėpianti begalę dėstomų dalykų – lietuvių kalbą, menus, istoriją.

Regina Garpuškinienė, infomacinių technologijų mokytoja metodininkė

Asta Andrikonienė, pavaduotoja ugdymui