Comenius narių viešnagė Rumunijoje

Straipsnio data 2012-10-26

Comenius

2012 m. spalio 22-26 d. Gherla miestelyje, Rumunijoje, vyko ketvirtasis daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Maths is Everywhere“ susitikimas. Jame mūsų mokyklą atstovavo vyr. lietuvių kalbos mokytoja Edita Kazakevičiūtė, anglų k. mokytoja Ineta Kvietkauskaitė, 12 kl. mokiniai Beata Stefanovič ir Dariuš Ščensnovič, 10 kl. mokinės Greta Sinkevič ir Edita Viktorija Baranovska, 7 kl. mokinė Rugilė Andrejevskytė. Visų, projekte dalyvaujančių, šalių atstovai pristatė darbus temomis „Matematika mene“ bei „Matematika gamtoje“. Italai kalbėjo apie matematiką mados industrijoje, lenkai padovanojo po pačių sudarytą ir atspausdintą kalendorių, na o mūsų komanda pristatė pamokas, kurias vedė ir filmavo patys mokiniai, bei mokykloje vykusio fotokonkurso „Simetrija gamtoje“ geriausias nuotraukas bei nugalėtojus. Pranešimai pavyko puikiai.

Pirmadienį rumunai aprodė savo mokyklą, pasveikino atvykusius jų gimtaja kalba, na o miestelio meras atsakė į visus mus dominančius klausimus. Trečiadienį aplankėme istorinį miestą Alba Iulia, klausėmės klasikinių gitarų koncerto bei leidomės į Turdos druskų kasyklas, kuriose atlikinėjom įvairias matematines užduotis. Ketvirtadienį aplankėme Klužo Technikos universitetą, kuriame buvome supažindinti su universitete siūlomomis studijų programomis, vaikčiojom po laboratorijas, kai ką išbandėm patys. Per atsisveikinimo vakarienę grožėjomis tradiciniais rumunų šokiais ir dainomis, bei mėgavomės nacionaliniu patiekalu Sarmale, kuris yra ne kas kita, o mūsiškiai balandėliai. Visi likome labai patenkinti Rumunijos gamtos grožiu, svetingumu ir tikimės dar ne kartą ten sugrįžti.

I. Kvietkauskaitė, anglų k. mokytoja