Edukacinė pamoka „Partizaninis judėjimas“

Straipsnio data 2012-11-08

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 8 dieną 12 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje apie partizaninį karą KGB muziejuje. Apie šią ekskursiją pasakoja dvyliktokė Laura Aidukonytė: ,,Partizanai – tai drąsūs, ryžtingi, savimi pasitikintys ir nieko nebijantys žmonės, kurie buvo pasiryžę kovoti iki pat mirties už savo gimtinę Lietuvą. Aš sužinojau, kad partizanai buvo pasidalinę į 3 sritis, į 9 apygardas. Taipogi iš gidės pasakojimų susidariau nuomonę apie partizanų amuniciją: granatas, kulkosvaidžius, šautuvus. Iš pradžių lietuvių partizanai neturėjo vienodos uniformos, bet vėliau buvo stengiamasi visus karius aprengti vienodai arba bent jau pažymėti tautine simbolika – Lietuvos trispalve, dvigubu kryžiumi (vyčio kryžiumi). Edukacinės pamokos pabaigoje atlikome testuką ir kai kurie mokiniai gavo dovanėles už savo teisingus atsakymus. Vėliau mums buvo leista pasivaikščioti po muziejų, pažiūrėti ekspozicijas apie partizanus. Ši edukacinė pamoka man patiko, nes sužinojau daug daugiau apie partizanus, nei vadovėliuose buvo rašoma, o tai pravers ne tik lietuvių kalbos, bet ir istorijos pamokose“.