Skaitymai žvakių šviesoje

Straipsnio data 2017-11-19

Biblioteka

Lapkričio 13-19 dienomis vyko tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šviesos ir knygos šventė Lietuvoje surengta jau dvidešimtą kartą, o mūsų gimnazijoje – penktą kartą. 2017 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema — „Šiaurės salos“. Didžiausias dėmesys šiemet skiriamas Suomijai, kuri kaip ir Lietuva švenčia 100 metų nepriklausomybės jubiliejų.

Visą savaitę gimnazijos skaitykloje vyko skaitymai, veikė spaudinių ir mokinių piešinių paroda, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.

Šeštos klasės mokiniai taip pat ruošėsi šiai savaitei-mokėsi raiškiai skaityti teksto ištraukas. Lapkričio 13 dieną įvyko planuota netradicinė pamoka ,,Šiaurės salos. Suomija“. Degė žvakės, susėdę ratu šeštokai, lietuvių kalbos mokytoja Rita Sakalauskienė, gimnazijos bibliotekos vedėja Daiva Rodevičienė skaitė Mauri Kunno „Lobių sala“ ištraukas, po to pasidalino įspūdžiais. Pamoka tuo nesibaigė. Pasiskirstę į grupes šeštokai atliko kūrybines užduotis- gamino piratų vėliavą, kirpo piratų akies raištį, kūrė lobių žemėlapį. Vėliau laukė trumpa fotosesija, grupės pristatė darbus, vertino kitų grupių ir įsivertino savo darbą. Pamoka neprailgo.

Istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje jau tapo gražia tradicija tamsiuoju metų laiku. Skaitymo balsu puoselėjama tradicija – puiki idėja, kuri gyvuoja ir mūsų gimnazijoje jau penktus metus.

 Bibliotekininkė D. Rodevičienė

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja R. Sakalauskienė