Renginiai, skirti Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai paminėti

Straipsnio data 2017-10-04

Gimnazijos gyvenimas

Spalio mėnesį Meilės Lukšienės gimnazijoje didelis dėmesys buvo skirtas pagrindiniam šalies įstatymų rinkiniui – konstitucijai. Spalio 3 d. vyko Konstitucijos egzaminas, kuriame dalyvavo 7-8 klasių mokiniai.

IIG klasės mokiniai pilietiškumo pagrindų pamokų metu analizavo Lietuvos Respublikos konstitucijas. Išanalizavę konstitucijas mokiniai rengė kūrybinius pristatymus, kuriuose atskleidė demokratijos principus, jos svarbą visuomenėje.

Visą spalio mėn. gimnazijos bendruomenė turėjo progą susipažinti su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus parengta paroda „Ne vienai valandai: Lietuvos Valstybės Konstitucijai – 95“. 2017 m. minimos dvi sukaktys. 1922 m. konstitucijos 95-metis ir 1992 m. konstitucijos 25-metis. 1992 m. priimtas pagrindinis valstybės įstatymas yra ilgiausiai galiojanti Lietuvos Konstitucija. Parodoje atskleidžiama permaininga XX a. Lietuvos istorija, nepriklausomybės laikotarpiai, šalies gyventojų pastangos atkurti nepriklausomybę, pabrėžiama konstitucijos svarba.

Istorijos mokytojas Kęstutis Noreika