Edukacinis užsiėmimas „Paslaugos gamtai“

Straipsnio data 2017-10-27

Išvykos ir ekskursijos

2017 m. spalio 27 d.  2 klasės mokiniai, jų klasės vadovė Salvija Karčiauskienė ir technologijų mokytoja Alicija Volodkevič vyko į projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinį užsiėmimą „Paslaugos gamtai“ į Verkių ir Pavilnių RP, Pūčkorių atodangą. Pradžioje mokiniai išklausė gidės pasakojimą apie tai, kokie paukščiai ir žvėrys žiemą susiduria su maisto stygiumi. Pasakojo, kokias sėklas, grūdines kultūras ir kitą maistą prisitaikę lesti paukščiai, kokiu maistu galima juos lesinti ir kokiu nepatartina. Supažindino su pačiais jautriausiais žvėrimis, kurie sunkiai randa maisto žiemos metu. Teorinės žinios buvo derinamos su patyrimu. Mokinių laukė vaizduotę ir kūrybiškumą lavinančios praktinės užduotys: jie gamino lesyklas ir inkilus paukščiams. Vieną savo rankų darbo inkilą parsivežėme ir po rudens atostogų iškelsime gimnazijos teritorijoje. Tada lauksime apsigyvenant jame paukštelių.  Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai įgijo biologijos, zoologijos bei ekologijos žinių. Įgytos žinios skatins rūpintis paukščiais ir gyvūnais.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Salvija Karčiauskienė