12 kl. mokinių išvyka į genocido muziejų

Straipsnio data 2012-10-15

Išvykos ir ekskursijos

2012 m. spalio 15 d. 12 klasės mokiniai vyko į Valstybinį Vilniaus Gaono žydų muziejų. Apie išvyką pasakoja Eglė: ,,Tolerancijos centre buvo labai įdomu, mums pasakojo apie žydų gyvenimą, apie Antrojo pasaulinio karo tragediją, kuri nusinešė daugiau nei 94 procentų dabartinėje Lietuvos teritorijoje gyvenusių žydų gyvybių. Sužinojau daug naujų faktų apie žydus: jie buvo skirstomi į dvi grupes. Žydų įstatymai buvo surašyti Toroje (613 prievolių). Nors tai vadinama įstatymais, tačiau tikslesnis pavadinimas yra „kelias“ – juo eidamas esi arčiausiai Dievo. Žydai negalėjo pirštais liesti savo „Biblijos“, kada skaitė, vedžiojo ne pirštais, o su specialia rodykle. Taip pat buvo pasakojama apie šventes ir papročius. Muziejuje taip pat galima buvo pamatyti garsių tapytojų paveikslus, statulėles. Esu įsitikinus, jog apsilankymas Tolerancijos centre, be jokių abejonių, vertas kiekvieno žmogaus laiko“.

E. Kazakevičiūtė, lietuvių k. vyr. mokytoja