Neformaliojo vaikų švietimo plėtros projekto edukacinis užsiėmimas „Šiuolaikinė biomechanika“ VGTU.

Straipsnio data 2017-10-18

Gimnazijos gyvenimas

2017 metų spalio 18 dieną IIG-IVG klasių mokiniai dalyvavo profesinio orientavimo vizituose VGTU mechanikos fakultete. Mokiniai praktiškai susipažino su šiuolaikinės biomechanikos inžinerijos technologijomis. Edukacinio užsiėmimo metu buvo nagrinėjami mokslo pasiekimai, padedantys žmogui judėti, matyti ir girdėti (įvairūs bioniniai protezai ir egzoskeletai, dirbtiniai organai). Demonstruojant praktinius pavyzdžius, buvo analizuojamos tokios temos, kaip žmogaus organizmo funkcijų atstatymas ir galimybių praplėtimas, reabilitacinė ir medicinos diagnostinė technika, leidžianti pakankamai anksti ir tiksliai nustatyti ligos simptomus, robotų panaudojimas medicinoje, traumos biomechanika („crash“ testai). Mokiniai sužinojo, kaip tiriamos avarijos, gaminamos apsaugos priemonės, kaip biosignalai panaudojami reabilitacinėje, kasdienėje ir net pramoginėje veikloje. Mokiniai praktiškai išbandė manipuliatoriaus valdymą pirštine su įrengtais jutikliais. Buvo pristatomas akselerometrų, giroskopų, barometrinių ir kt. sensorių pritaikymas pusiausvyrai, lietimui, temperatūrai, garsui registruoti, taip pat animacijai kurti.

Fizikos vyr. mokytojas Artūras Masevičius.