NVŠ plėtros projekto edukacija „Optinės iliuzijos ir įdomieji reiškiniai“

Straipsnio data 2017-09-08

Išvykos ir ekskursijos

Š.m. šiltą rugsėjo 8 d. popietę mūsų gimnazijos IIG-IIIG klasių mokiniai su mokytoja Tatjana ir socialine pedagoge Renata pagal neformaliojo švietimo plėtros projektą nemokamai dalyvavo edukacinėje veikloje Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje „Optinės iliuzijos ir įdomieji reiškiniai“. Mokiniams buvo paaiškinta, kas yra iliuzija, kaip jos susidaro ir kokios būna. Dėstytojas Stepas papasakojo apie miražo kilmę, apie anamorfozes ir daug kitų įdomių dalykų, kuriuos krečia mūsų regėjimas.  Mokiniams labai patiko optinė iliuzija – dirbtinė perspektyva, kai stebėtojui objektas atrodo esantis toliau, arčiau, mažesnis ar didesnis nei iš tikrųjų yra. Kiekvienas turbūt yra sufalsifikavęs perspektyvą fotografuojant saulę ant delno ar pan. Mokiniai susipažino, kas yra pareidolija, žiūrėjo į specialųjį paveikslėlį ir po to baltoje lentoje matė negatyvinį povaizdį, atliko bandymą su 3D akiniais, tyrinėjo dviprasmybes su paveikslėliu „Trys veidai“, atliko bandymą „Miegantis žmogus“ su cilindrinių veidrodžių anamorfoze, suko popierinės juostos filmuką. Laikas prabėgo greitai, o dar pusvalandis muziejuje pradžiugino net rimtas gimnazistes. Pagaminti elektrą sukant dviračio pedalus pavyko visiems bandžiusiems. Kad čia dar verta sugrįžti, kalbėjo kiekvienas sėsdamas į autobusą. Mokiniai kalbėjo, kad labai patiko tai, kad galima buvo laisvai bendrauti ir pačiam įsitraukti į diskusijas, smagiai patiems išbandyti dalykus, susijusius su iliuzijomis. Optinė iliuzija – apgaulė?

Tatjana Paškel,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui