Baltų vienybės dienos šventė

Straipsnio data 2012-09-13

Išvykos ir ekskursijos

2012 m. rugsėjo 22 d. 11-12 klasės mokiniai dalyvavo Maironio 150-ųjų gimimo metinių ir Baltų vienybės dienos šventėje, kuri vyko Raudondvaryje. Į šią šventę buvo susirinkę beveik tūkstantis mokinių iš visos Lietuvos. Mokiniai klausėsi šventų mišių Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje, stebėjo koncertą Raudondvario pilies parke. Pasivaišinę kareiviška koše, vyko į Ringovę, kur buvo šventinamas paminklinis kryžius, skirtas įprasminti poeto Maironio atminimą. Šalia esančiame, ką tik pastatytame, net ne iki galo įrengtame muziejuje buvo galima apžiūrėti Maironiečių draugijos parengtą ekspoziciją apie šios draugijos veiklą (beje, kelios vienuoliktokės nuotraukose pamatė ir save).

Ši kelionė – tai Vytauto Landsbergio fondo pirmininkės profesorės Gražinos Landsbergienės dovana mūsų mokyklai. Tikimės, kad mokiniai suprato, jog dalyvavo kultūrinę reikšmę turinčiame renginyje, liudijančiame apie Maironio svarbą Lietuvai.

E. Kazakevičiūtė, lietuvių k. vyr. mokytoja