Edukacinė programa „Medžiai galiūnai“ Neries regioniniame parke

Straipsnio data 2017-10-09

Išvykos ir ekskursijos

2017 m. spalio 9 d. nepabūgę lietuviško oro, gerai nusiteikę, 5-6 klasių mokiniai su auklėtojomis Regina Garpuškiniene ir Jūrate Taučiuviene dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje Medžiai galiūnai“  Neries regioniniame parke.

Mus pasitiko Neries regioninio parko gidas Saulius Pupininkas. Mokinius suintrigavo dėžėse paslėpti eksponatai – plunksnos, šerno žandikauliai, briedžio kaklo slankstelis ir kt. Jie buvo rasti šiame parke. Daug įdomių istorijų apie gamtą, mišką, jo gyventojus papasakojo gidas.  Paaiškino, kodėl bebrai graužia medžius, kodėl pelėdos tyliai skraido, kaip atrodo juodasis gandras, kokius kiaušinius peri paukščiai, kodėl lašišos atplaukia į Nerį. Gidas parodė filmą apie gamtą, kaip vystosi retas drugelis – gencinjoninis melsvys. Po to laukė įdomi kelionė po parką. Mokiniams buvo leista pabūti mažaisiais gamtos tyrėjais ir įdomiai, interaktyviai susipažinti su Neries pakrančių miškų pasauliu. Mokiniai sprendė įvairias užduotis, kurių metu reikėjo rasti ir įvardinti nurodytų medžių lapus. Mokiniai stebėjo didžiulį ąžuolą, kurio apimtį patys išmatavo. Šis medis ypatingas, nes įlindęs į jo didžiulę  kamieno drevę, gali matyti dangaus žydrynę. Visi aplankė Karmazinų pilkapį, apžiūrėjo papuošalus, su kuriais buvo laidojami  protėviai, atliko įdomias užduotis. Eidami palei Nerį, mokiniai apžiūrėjo vietą, kur peri itin įdomūs paukščiai didieji dančiasnapiai, čia pat pasižiūrėjo per planšetinį kompiuterį, kaip mokosi skraidyti jų jaunikliai. Gavę padidinimo stiklus, mokiniai apžiūrėjo seniausio miško augalo – paparčio lapų sporas. Vėliau gidas parodė inkilą, kuriame gyvena šikšniukai nykštukai (mažieji šikšnosparniai), parodė jų nuotraukas. Edukacijos pabaigoje gidas leido paklausyti, kokius garsus skleidžia naminės pelėdos ir kaip galima sužinoti, ar miške yra pelėdų.

Dėkojame už įdomų, interaktyvų ir įtraukiantį užsiėmimą Sauliui Pupininkui.

Regina Garpuškinienė, 5 kl. auklėtoja