Projektas: „Visa Lietuva skaito vaikams“

Straipsnio data 2017-04-01

"Visa Lietuva skaito vaikams"

Nuo 2017 metų balandžio mėnesio gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja Mažojo princo fondo iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ edukacinėje programoje- projekte ,,Skaitančios mokyklos”. Tai ilgalaikė programa, kuri propaguoja skaitymo kultūrą ir ugdymą skaitant. Vadovaujamasi nuostata, jog niekas negimsta skaitytojas – jį reikia ugdyti kasdien nuo pat vaikystės. Kita vertus, vaikai mokosi mėgdžiodami suaugusiuosius, tad rodydami skaitymo pavyzdį, suaugę tinkamai ugdys būsimą skaitytoją ir visavertį jauną žmogų. Skaitymas balsu vaikams ugdymo įstaigoje ženkliai prisideda prie jos šviečiamosios misijos!

Programos ,,Skaitančios mokyklos” pagrindas – mokytojai (ir kiti bendruomenės nariai) kas dieną balsu skaito mokiniams. Skaitoma turi būti vien malonumui, kad vaikai sietų skaitymą su džiaugsmu ir įdomiais potyriais. Tai veiksmingiausias būdas paskatinti juos skaityti pačius ir tapti tikrais skaitytojais – žmonėmis, kurie noriai ir kritiškai skaito, lengvai mokosi ir aktyviai pasitinka gyvenimo iššūkius. Projekto iniciatorė  gimnazijoje  pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Kristina Kutkaitė-Burak.

visa-lietuva-skaito-vaikams