Konkurso „Young People In European Forests“ finalas Vengrijoje

Straipsnio data 2017-09-30

Konkursai

Rugsėjo 27-30 d. nacionalinį „Young People In European Forests“ (liet. Jaunimas Europos Miškuose) etapą laimėję Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės JMB „Lūšiukai“ nariai Monika Viduto (IVG), Rugilė Andrejevskytė (IVG), Dariuš Savel (IIIG)  su vadove Jūrate Taučiuviene ir tarptautinio konkurso komisijos nariais Anžela Graževič-Kulik bei Mindaugu Maksvyčiu vyko į Vengriją, kur vyko konkurso finalai. Ten mokiniai buvo išskirstyti į komandas, sudarytas iš trijų skirtingų šalių atstovų  (manoje buvo mokiniai iš Lietuvos, Čekijos ir Vengrijos). Pirmos dienos vakaras buvo skirtas susipažinimui su pačia šalimi, todėl organizatoriai sugalvojo protmūšį. Antrą dieną važiavome į mišką, kur vyko praktinių žinių patikrinimas. Tai buvo labai įdomios užduotys, tam, kad jas atliktume, tikrai reikėjo „pasukti“ smegenis. Po jų turėjome atlikti testą apie Europos miškus. Vėliau visos komandos turėjo padaryti pristatymą – skaidres ir jas pristatyti. Šių metų tema – „Miško gaisrų panašumai ir skirtumai komandų narių šalyse“. Lietuvoje miškų gaisringumas nėra didelis, bet tokiose šalyse kaip Čekija, Portugalija, Vengrija bei Ukraina kasmet sudega daug miškų ploto. Šios dienos vakare nacionalinės komandos pristatė savo šalis. Mes pasakojome apie Lietuvos įdomybes ir Vilnių, o kitos šalys net pavaišino jų tradiciniais skanėstais! Trečią dieną laukė labai atsakinga užduotis – temos pristatymai. Pirmą vietą laimėjo Ukrainos, Vokietijos ir Estijos atstovai, kurie buvo apdovanoti prizais bei diplomu. Deja, bet šiais metais Lietuvos komandai nepavyko laimėti, bet, manyčiau, kad visa delegacija gerai praleido laiką bei patobulino savo gebėjimus komunikuoti anglų kalba. Po pietų, atslūgus įtampai, galėjome pasimėgauti pačia Vengrija ir jos didybe. Važiavome į spindinčius „Esterhazy“ rūmus, kur viskas spinduliavo baroko epochos auksu bei prašmatnumu.

Rugilė Andrejevskytė

Vilniaus r. Marijampolio M. Lukšienės gimnazija, IVG kl., JMB „Lūšiukai“