Ekskursijos po piliakalnius

Straipsnio data 2017-06-19

Išvykos ir ekskursijos

2017 metai paskelbti Piliakalnių metais, tad vos tik pasibaigė pamokos ir prasidėjo vasaros atostogos, Vilniaus r. Marijampolio M. Lukšienės gimnazistai išsiruošė į ekskursijas (beje, jas finansavo Vytauto Landsbergio fondas) po piliakalnius. Kadangi norėta mokinius supažindinti su artimiausios aplinkos istorija, nuspręsta toli nevažiuoti ir pasidairyti po Vilniaus rajono ir Kernavės apylinkes. Taigi pirmąją dieną mokiniai vyko į Kernavę. Nors daugelis jau buvo lankęsi senojoje Lietuvos sostinėje, tačiau buvo ir tokių, kurie pirmąkart išvydo šį įstabų gamtos ir istorijos kampelį. Mokytojai mokiniams ne tik papasakojo apie tai, kaip ledynmečiai formavo Lietuvos kraštovaizdį, bet ir priminė svarbiausias LDK istorijos datas. Gausus iškylautojų būrys užkopė į visas viršukalnes, apsilankė ir mediniame miestelyje, praėjo pažintiniais takais per miškelį, smagiai iškylavo stovyklavietėje. Antrąją dieną teko dar daugiau pasivaikščioti. Iš pradžių apžiūrėtos apylinkės nuo Maišiagalos piliakalnio, o vėliau keliauta Neries regioninio parko pažintiniais takais. Tądien buvo aplankytas 2500 metų istoriją menantis Bradeliškių piliakalnis, pasižvalgyta į apylinkes nuo Buivydų piliakalnio, stūksančio ant 40 metrų skardžio, apkabintas senasis šventuoju vadinamas Daubos ąžuolas bei užlipta į Karmazinų piliakalnį. Džiugu, kad buvo tokių mokinių, kurie pažadėjo čia dar kartą apsilankyti su tėveliais ar draugais. Dėkojame Vytauto Landsbergio fondui už paramą organizuojant šias įsimintinas istorijos ir geografijos pamokas.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė