Pradinių klasių mokinių ekskursija po Anykščius

Straipsnio data 2017-05-18

Išvykos ir ekskursijos

Š.m. gegužės 18 d. mes, 1-5 klasių mokiniai ir mokytojos Rasa, Salvija, Kristina bei psichologė Milda, vykome į ekskursiją po Anykščius. Unikaliame Arklio muziejuje apžiūrėjome eksponatus, atspindinčius arklio reikšmę lietuvių ūkio ir kultūros istorijoje.  Muziejaus pastatuose matėme eksponuojamus arklinius žemės dirbimo padargus, kalvio įrankius, senovinius krepšius, arklio gadynės transporto priemones – iš visos Lietuvos surinktus vežimus: bričkeles, lineikas, važelius; Klausėmis gido lūpine armonika ir fleita atliekamų lietuvių liaudies melodijų, entuziastingai pasakotų įdomybių apie arklius.

Trumpam sustojome prie Siauruko muziejaus. Čia pamatėme, kaip atrodo restauruoti šimtametės stoties pastatai, bėgiai, vandens bokštas, akmenimis grįsta aikštė, semaforai, traukos priemonės.

Ar žinote kiek laiptelių veda į Laimės žiburį? Tai sužinojome jį aplankę ir patys visus laiptelius suskaičiavę. Laimės žiburys – tai antkapinis paminklas J. Biliūnui ant Liūdiškių kalvos.

Vėliau mūsų laukė Puntuko akmuo. Tai antras pagal dydį Lietuvoje akmuo, 2000 m. paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Akmenyje iškalti (1943 m.) lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno bareljefai.

Medžių lajų taku medžių viršūnėmis vingiavome 300 metrų, lipome  į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais.

Apsilankėme Cosmos paukščių take – veidrodžių kambaryje. Užėję į vidų, pajautėme begalinio kosmoso erdvės jausmą, išgirdome mūsų planetos žemės skleidžiamus garsus, akimirkai sustojome ant galaktikos krašto, pažvelgėme į begalę žvaigždžių…

Kristina Kutkaitė-Burak, pradinių klasių vyresnioji mokytoja