8 klasės mokinių išvyka į Medininkų pilį ir Jašiūnų dvarą

Straipsnio data 2017-05-10

Išvykos ir ekskursijos

Žvarboką gegužės 10 dieną visi 8 klasės mokiniai dalyvavo pirmoje projekto „Gyvenimas dvare“ ekskursijoje. Mokiniai, dalyvaudami edukacinėse išvykose po skirtingus amžius reprezentuojančius dvarus, siekia įgyti žinių apie Lietuvos dvarų kultūrą, architektūrą, kūrimosi istoriją. Šįkart jie vyko į Medininkų pilį, menančią lietuvių ir kryžiuočių kovas, didvyriškus poelgius, žygdarbius. Mokiniai apžiūrėjo pilies menes, klausė gido pasakojimų apie viduramžių riterių turnyrus, medžioklę, karybą. Susidarę įspūdį apie XIV a. gyvenimą pilyje, patraukė į Jašiūnų dvarą, kuriame vyko antroji edukacinė programa. XIX a. menantis dvaras taip pat paliko įspūdį: išlikę dekoro elementai, nuotraukos ir paveikslai, bibliotekoje eksponuojamos senosios knygos liudija apie dvare gyvenusios šeimos išskirtinį romantinį skonį bei mokslo bei meno vertę.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė