Užgavėnės gimnazijoje

Straipsnio data 2017-02-28

Užgavėnės

Užgavėnės – linksma, nuotaikinga, garsi žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė. Svarbiausias šios šventės akcentas – linksmumas.

Žiema, žiema bėk iš kiemo… – šiais Užgavėnių žodžiais prasidėjo žiemos palydėtuvės gimnazijos sporto salėje vasario 28 dieną. 13 val. čia susirinkę mokiniai ir mokytojai stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, degino žiemos simbolį Morę, kurią pagamino IG klasės mokiniai su mokytoja A. Volodkevič, šoko ir žaidė žaidimus. Kiekviena klasė žaismingai pristatė įvairius šios žiemos šventės papročius: liaudiškus žaidimus ir šokius. Ypač įspūdingos buvo Lašininio ir Kanapinio kautynės, Morės deginimas. Po Morės deginimo visi susirinko į klases paskanauti draugų iškeptų blynų.

Žiema išvaryta – lauksime pavasario.