Kaip dirba mokslininkai? PIT projektas

Straipsnio data 2017-02-22

Išvykos ir ekskursijos PIT

Vasario 22 dieną 3 smalsūs IIG klasės mokiniai: Dariuš, Gabrielė ir Paulina, mokėsi ne gimnazijoje, o tikroje mokslinėje laboratorijoje. Jie dalyvavo PIT ir Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos organizuotame projekte Ar žinote, kad augalai irgi serga? Mokiniai fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje buvo supažindinti susipažinti su laboratorijos tikslais, nauda ir prasme, pamatė, kaip atliekami tyrimai, kaip atrodo augalų kenksmingi organizmai. Dariuš sakė, kad jis pirmąkart lankėsi tokioje laboratorijoje ir tikrai nenusivylė, nes darbuotojai labai įdomiai ir suprantamai pasakojo apie savo darbo kasdienybę. Paulinai irgi buvo įdomu, jai patiko sužinoti naujų dalykų ir ,,pasimatuoti“ profesiją, bet labiausiai patiko stebėti pro mikroskopą organizmus. Gabrielė pastebėjo, kad įgytų žinių jai prireiks per biologijos pamokas ar ateityje. Smagu, kai mokiniai nori naujų patirčių, galbūt jie irgi rinksis mokslininko kelią.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė