Tarptautinis pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurso „Skaitau lietuvišką pasaką“

Straipsnio data 2017-02-17

Konkursai

123456789

Nuo žmonijos civilizacijos pradžios iki šių dienų pasakos sekamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jos – žmonių tarpusavio bendravimo įrankis, gilus aplinkos informacijos šaltinis. Pasakos moko daugelio dalykų. Patirti baimę ir išmokti ją įveikti, įsiminti, kaip elgtis įvairiose situacijose, o prireikus tą „mokslą“ beveik automatiškai pritaikyti, kūrybiškai ir net abstrakčiai mąstyti. Vaikus traukia pasakų humoras, personažų veiksmų pakartojimai, kūrinių žaismingumas. Galų gale jos moko svajoti. Tai pats patraukliausias būdas esminėms gyvenimo tiesoms perteikti. Vaikai mėgsta pasakų iliustracijas, nes jos patraukia žvilgsnį ir žadina vaizduotę.
Pasakų iliustracijose turėtų glūdėti paslaptis. Jos turėtų būti tarsi kitokio nei mūsiškis pasaulio langeliai. Tokie langeliai, nuo kurių sunku atsitraukti ir kurie skatina ieškoti durų, kad patektum į vidų. Šiais laikais vaikai mažai laiko skiria skaitymui, daugiau – televizoriui, kompiuteriui. Suvokdami ypatingą pasakos reikšmę augančiai asmenybei, norime paskatinti susidraugauti su pasakomis.

Nuo 2017 m. sausio mėnesio iki vasario 17 d. 1 – 5 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau lietuvišką pasaką“. Mokiniai skaitė lietuviškas pasakas, išsirinko labiausiai patikusią. Jos ištrauką nurašė dailyraščiu ir iliustravo. Konkurse dalyvaujančius mokinius konsultavo, teikė pastebėjimus ir rekomendacijas lietuvių kalbos mokytoja Laura Veršalovič ir pradinio ugdymo mokytojos Asta, Rasa, Kristina ir Salvija.
Darbus vertins Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos direktoriaus sudaryta ir patvirtinta komisija, kuri atrinks ir apdovanos 15 geriausių darbų. Laureatai bus paskelbti Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos svetainėje http://www.daukantoprogimnazija.vilnius.lm.lt 2017 m. vasario 28 d. Su nekantrumu lauksime rezultatų :)

Pradinio ugdymo mokytojos