Šiaurės šalių bibliotekų savaitė gimnazijoje

Straipsnio data 2016-11-18

Gimnazijos gyvenimas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet švenčia 20-ties metų sukaktį (Baltijos šalyse rengiama – 19-tą kartą).

Šių metų bibliotekų savaitės tema „Ateitis Šiaurės šalyse“, tad šis motyvas atsispindi visose skaitymui balsu pasirinktose knygose. Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję.

Mūsų gimnazijos biblioteka šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvauja penktą kartą ir tamsėjančiomis lapkričio 14 – 18 dienomis leidosi į naujas literatūrines patirtis. Knygų skaitytojai susispietę į būrelį jaukiai kalbėjosi apie ateitį. Skaityti buvo pasirinkta norvegų rašytojo Stilan Hole knygos „Garmano vasara“ ištrauka. Nepajutome, kaip prabėgo valanda klausantis teksto. Visiems kilo nemažai minčių tolimesniems apmąstymams. Po skaitymų mokiniai dalyvavo surengtoje viktorinoje „Šiaurės šalys“, atliko įvairias užduotis. Bibliotekoje veikė knygų paroda „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“. Mokiniai apžiūrinėjo paruoštą parodėlę, prisiminė kokias knygeles skaitė, o kurios buvo neskaitytos pasiėmė į namus paskaityti.

Visą savaitę bibliotekoje buvo skaitoma, piešiama, kuriama. Svarbiausia- nepamiršome visą tai daryti linksmai.

Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė