Integruota istorijos-kūno kultūros pamoka karo muziejuje

Straipsnio data 2016-11-15

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 15 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir kūno kultūros pamokoje, kurios metu buvo galima pajausti, kokią viską naikinančią galią buvo sukūręs II pasaulinis karas ir Šaltasis karas. Apžiūrėta karo technikos, ginklų ekspozicija mokiniams paliko daugiau klausimų nei atsakymų. Įdomias ir sportiškas veiklas buvo sugalvoję muziejaus darbuotojai. Pirmiausiai, mokiniai edukacijos metu tapo pastabiais ir gudriais žvalgais, kurie buvo suskirstyti į dvi komandas, kurios puikiai atliko rikiuotės, šūkių bei pastabumo užduotis. Taip pat žvalgų būriai gavo misiją: neutralizuoti sausio 13 dieną naudotus ginklus. Komandos greitai susiorientavusios didžiuliame muziejaus plote, neutralizavo 3 tankus, kelis šarvuočius ir kitus ginklus. Galiausiai vyko misijos aptarimas, aiškintasi, kodėl pasirinkta būtent tokia taktika, kaip veikė komanda, ar daug reikėjo ištvermės ir t. t. Ši išvyka mūsų mažiesiems buvo ypač įdomi, nes davė ne tik žinių bet ir tarpusavio geresnio susibendravimo.

Mindaugas Rušinas, istorijos mokytojas metodininkas