Edukacinė pamoka 8 klasės mokiniams Pinigų muziejuje

Straipsnio data 2016-11-11

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 11 dieną 8 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje Pinigų muziejuje. Galima drąsiai teigti, kad tai buvo pirmoji pamoka, kurioje praeities faktai buvo taip įdomiai susieti su šiandieniniu gyvenimu. Mokiniai sužinojo, kokius „pinigus“ pirmykštės bendruomenės naudojo iki tol, kol dar nebuvo monetų (ir kriauklės, ir plunksnos, ir gintaras, ir akmenukai, ir daugelis kitų daiktų), iš kur atsirado žodis „pinigas“, „bankas“, „moneta“, koks yra pats didžiausias pavadinimą turintis skaičius, kokie pinigai buvo naudojami mūsų valstybėje nuo pat jos susikūrimo pradžios. Be to, kiekvienas galėjo nusikaldinti monetą, pasisverti ir sužinoti, kiek auksinių, sidabrinių gautų už savo svorį, pakalbėti su Centrinio banko pirmininku senoviniu telefonu, dalyvauti interaktyvaus žemėlapio apžiūroje. Kadangi mokiniai įdėmiai klausėsi ir sėkmingai atliko žinių testą, gavo puikią dovan – banknotą su klasės mokinių asmenuke. Jeigu dar nebuvote  šiame muziejuje, tikrai rekomenduojame ten nuvykti. Bus tikrai įdomu – patikėkite aštuntokais.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodidninkė