Kelionė „Panemunės keliuku“

Straipsnio data 2016-10-21

Išvykos ir ekskursijos

Šiek tiek žvarboką, šiek tiek lietingą ir vėjuotą spalio 21 dieną gausus būrys 5-IG klasių mokinių keliavo prie Nemuno krantų. Mokiniai lankėsi Panemunės pilyje, lipo į Raudonės pilies bokštą, pro kurio kuorus atsivėrė nuostabus apylinkių peizažas. Deja, smarkus vėjas neleido ilgai juo gėrėtis, tačiau mokiniai nenusiminė, juk laukė ir kitos lankytinos vietos. Veliuonos miestelyje kopė į piliakalnį, kuris tradiciškai laikomas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino žūties vieta,  apžiūrėjo Veliuonos dvaro sodybą, joje augantį tulpmedį, dar kiek pavažiavę autobusu,  lipo į Palemono kalną Seredžiuje,  o Raudondvario dvaro rūmuose ne tik apžiūrėjo jaunųjų dailininkų ekspoziciją, bet ir lankėsi rūsiuose, kur vis dar išlikę senieji karceriai, kuriuose buvo kankinami prasižengę ir nusikaltę žmonės. Šiek tiek pasivaikščioję po parką, apsilankė pas bitininką „Medaus slėnyje“, sužinojo daug visokių įdomybių apie bites, medų ir vaišinosi skaniu meduoliu, mėtų arbata bei įvairių skonių medumi.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k, mokytoja metodininkė