Edukacinė pamoka „Porceliano grožis“ Radvilų rūmuose

Straipsnio data 2016-10-14

Išvykos ir ekskursijos

2016 m. spalio 11 d. IG-IIG klasių mokiniai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje, kuriame dalyvavo edukacinėje pamokoje „Porceliano grožis“. Mokiniai apžiūrėjo Lietuvai dovanotos Orientalinės dailės kolekcijos parodą, kurioje tyrinėjo įvairius keramikos kūrinius iš Kinijos ir Japonijos – nuo paprastumu užburiančių sakurų, paukščių vaizdais dekoruotų vazų iki rafinuočiausių porceliano šedevrų. Tai buvo puiki proga mokiniams palyginti tradicinę lietuvišką keramiką su ilgus šimtmečius paslapties šydu apgaubtu porcelianu, susipažinti su rytietiškais motyvais, subtiliais augaliniais ornamentais, samurajais ir drakonais, porceliano gamyba, medžiagomis. Įkvėpti rytų meistrų kūrybinio palikimo, mokiniai piešė vazų, lėkščių eskizus ir dekoravo patikusiais motyvais porceliano lėkštutes. Ši pamoka mokiniams puikiai pademonstravo kaip integruojasi tarpussavyje chemija, technologijos ir dailė. Gal būtent šie mokiniai bus naujų laikų kūrėjai ir  atradėjai, kurie kurs tokius šedevrus, o lėkštutė tai tik pirmas žingsnis.

Tatjana Paškel,
Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos