Spektaklis „Ledi Makbet” nepalieka abejingų

Straipsnio data 2016-09-30

Išvykos ir ekskursijos

Paskutinę rugsėjo dieną IIIG klasės merginos lankėsi Jaunimo teatre, kur žiūrėjo spektaklį „Ledi Makbet“, leidusį visai kitaip pažvelgti į Renesanso literatūros genijaus Šekspyro dramą. Algirdo Latėno režisuotas spektaklis privertė pamąstyti apie tai, ar kelias į valdžią turi būti aplaistytas krauju, kodėl žmogus pamina humanistines vertybes, kada prasiveržia mūsų žiaurumas, ar galima pasikliauti kitais žmonėmis. Ypač visus žavėjo scenografija ir kostiumai, kurie kūrė baugią atmosferą, atspindinčią žmogaus dvasios juodąsias puses. Visą rugsėjį skaitę Šekspyro dramas mokiniai turėjo galimybę pamatyti ir pagal kūrinį pastatytą tragediją, kuri parodė, kad režisierius gali savaip interpretuoti kūrinio siužetą.

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė